SZTE hallgatói belépő a füvészkertbe

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje a hely, ahol mindig virágzik valami.

A 17 hektáros terület több mint 5000 növényfajnak és fajtának nyújt otthont. A trópusi és mediterrán üvegház az esőerdők, mediterrán vidékek és a sivatagok egzotikus növényvilágából kínál látnivalókat. A Dél-Alföldön egyedülálló az indiai lótuszt és számos ázsiai növényt bemutató japánkert, mely egy szigetet is magába foglal. A rózsakert, fűszer- és gyógynövénykert, rendszertani gyűjtemény, az egzotikus és hazai kultúrnövények gyűjteménye, egynyári és évelő növények ágyásai valamint az arborétum fafajai egész évben kínálnak látnivalót. A látogatóbarát kertben információs táblák, játszótér, időszakos kiállítások várják a látogatókat.

A diákigazolvány felmutatásával az SZTE hallgatói kedvezményes 450 Ft-os áron léphetnek be a füvészkertbe, és tekinthetik meg ezt a magával ragadó varázslatos világot.

-500 Ft

SZTE hallgatói belépő a füvészkertbe

SZTE Füvészkert

"Az SZTE Füvészkert a különböző környezeti és emberi tényezők miatt kihalásra ítéltetett fajainak megmentése mellett, más országok ritkaságait is felvonultatja, bemutatja. Számos olyan növényfaj van jelen amely saját élőhelyén már ritkaságnak számít és jelentős eszmei és természetvédelmi értékkel bír."
Szombat: 9:00-18:00
Vasárnap: 9:00-18:00